Interesujesz się kinem? Lubisz oglądać filmy i o nich rozmawiać?
Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Miasta Gdańska, do udziału w trzeciej edycji projektu Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych organizowanych w Kinie Kameralnym Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 w Gdańsku.
Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu od lipca do września. W programie trzy seanse nowych produkcji filmowych połączone z dyskusją i spotkaniem z gościem specjalnym. Prezentowane filmy będą poruszać zagadnienia aktualnych problemów społecznych, wartości w życiu człowieka i innych kwestii związanych z kulturą, nauką, filozofią.
TRZECIE SPOTKANIE – 18 września godz. 17:30
Kino Kameralne Cafe, ul. Lektykarska 4, Gdańsk
Obowiązują zapisy: https://forms.gle/QAiqX2mu8dUNt48f6
🎞︎ Pokaz filmu „Czasem myślę o umieraniu”
O filmie:
Fran jest przykładem typowej introwertyczki. Mieszka sama, stroni od ludzi, mimo że w pracy jest na nich poniekąd skazana, a jakiekolwiek głębsze relacje napawają ją autentycznym przerażeniem. Do bólu uporządkowane życie kobiety wypełnia monotonia, a każdy dzień wygląda dokładnie tak samo. Śniadanie, kilka godzin spędzonych w biurze przed monitorem, powrót do domu, kolacja i sen.
Tyle że tak naprawdę nikt nie wie, o czym Fran przez cały ten czas rozmyśla. Sposób na pokonanie codziennej nudy ma dość oryginalny, a jest nim snucie fantazji na temat tego, w jakich okolicznościach mogłaby umrzeć. Od zwykłego wypadku samochodowego przez bardziej fantazyjne, a zarazem brutalne zdarzenia, jak chociażby uduszenie przez węża. Z tych makabrycznych rozmyślań bohaterkę wybija nowy kolega z pracy, Robert, który, ku jej zdziwieniu, nie tylko interesuje się Fran, ale w końcu postanawia zaprosić ją do kina.
Wbrew przygnębiającemu tytułowi sporo tu ciepła, subtelnego poczucia humoru i empatii. Będąca interesującą hybrydą gatunkową historia Fran to refleksyjna opowieść o pokonywaniu społecznych fobii i próbie radzenia sobie z własnymi ograniczeniami.
Naszą gościnią będzie Hana Lubert – Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, obecnie studentka ostatniego semestru psychologii na WSPS w Sopocie. Z zawodu oligofrenopedagog, socjoterapeuta, Trener umiejętności Społecznych, suicydolog, członek Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Od ponad 20 lat pracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznymi oraz z różnymi zaburzeniami i dysfunkcjami. W trakcie pandemii współtworzyła jeden z telefonów zaufania, gdzie rekrutowała i szkoliła wolontariuszy z pracy pomocowej , obecnie jest wolontariuszem jednego z ogólnopolskich telefonów zaufania. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i służb z prewencji suicydalnej młodzieży. Pracuje jako pedagog w jednym z Trójmiejskich ośrodków wychowawczych dla młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
————————————————————–
Wstęp na wydarzenia jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczanek i gdańszczan powyżej 16-go roku życia. Na każdy seans obowiązują zapisy.
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.
ⓒ2024 Kino Kameralne
Realizacja: Web Room Studio