Przegląd Kina Feministycznego odbędzie się od 28 listopada do 4 grudnia w Kinie Kameralnym Cafe. Prezentujemy filmy, które zgłębiają różnorodne aspekty współczesnej tożsamości kobiet. Tegoroczny przegląd koncentruje się na tematach związanych z ciałem, sportem, relacjami międzyludzkimi, a także na przenikaniu się kina z literaturą.
Tworzymy przestrzeń do refleksji, spotkań, wymiany myśli i doświadczeń.
Wydarzenie skierowane jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn oraz wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć i celebrować różnorodność perspektyw. To wydarzenie jest dla każdego, kto interesuje się tematyką równości, wolności i dialogu.
Zapraszamy na pokaz filmu „Terapia dla par”, hiszpańskiego komediodramatu, w którym napięcie rośnie od pierwszej do ostatniej sceny. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”!
30 listopada, godzina 11:00
„Terapia dla par”
reżyseria: Gerardo Herrero
produkcja: Hiszpania
czas trwania: 93 min
O filmie:
Trzy pary małżeńskie zostają zaproszone przez swoją terapeutkę na spotkanie. Psycholożka sama nie pojawia się na terapii, udziela im jednak szczegółowych instrukcji, co mają robić. Szóstka bohaterów będzie odkrywać tajemnice dotyczące ich związków. Małżonkowie będą musieli przedyskutować kwestie takie jak opieka nad dziećmi, obowiązki domowe, pieniądze, zazdrość i seks. Stopniowo dowiedzą się o sobie kolejnych rzeczy, także tych niewygodnych…
Czy ta eksperymentalna sesja terapeutyczna doprowadzi bohaterów filmu do rozwiązań, jakich oczekiwali?
Po seansie odbędzie się spotkanie z Danutą Sowińską – założycielką i prezeską Fundacji diversityPL. Dyplomowaną suicydolożką, członkinią Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Działaczka społeczna, ekspertka w temacie przeciwdziałania dyskryminacji, przemocy, samobójstwom. Współautorka reportaży: “Kryzys suicydalny młodzieży w Polsce”, “Prewencja suicydalna seniorów w województwie pomorskim”. Współtworzyła Model na Rzecz Równego Traktowania powołany przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Laureatka Konkursu 16 Liderek Równości w województwie pomorskim.
Współautorka książki „O przemocy. Rozmowy ze wstydem”.
Książka jest zbiorem rozmów z osobami, które doświadczyły przemocy w różnych formach. Autorki książki starają się zgłębić przyczyny i skutki przemocy oraz jej wpływ na psychikę ofiar. Przez dialog i dzielenie się doświadczeniami, starają się uświadomić czytelnikom, że przemoc nie powinna być bagatelizowana i że istnieje wiele sposobów wsparcia dla osób doświadczających przemocy. Książka ma na celu również zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy oraz zachęcenie do działań mających na celu jej zwalczanie.
Bilety:https://biletyna.pl/film/Terapia-dla-par-spotkanie
Przegląd Kina Feministycznego odbywa się w ramach międzynarodowych 16 dni przeciw przemocy.
Centrum Praw Kobiet w tym roku 16dni poświęca przemocy zgwałcenia.
Wydarzenie “Przegląd Kina Feministycznego” współfinansowane przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych.
Matronat: Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku
Partnerzy: Stowarzyszenie WAGA, Herbooks.pl – Fundacja i Księgarnia Feministyczna, Fundacja Widzialne, Fundacja Awareness, diversityPL
—————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl
ⓒ2024 Kino Kameralne
Realizacja: Web Room Studio